MIS ON MADAL VERERÕHK JA KUIDAS SEE SINU ORGANISMILE MÕJUB?

MIS ON MADAL VERERÕHK JA KUIDAS SEE SINU ORGANISMILE MÕJUB?

Vererõhk on väga oluline tervisenäitaja. Veri on meie keha mahl, mis jookseb meist läbi kogu meie elu, see hoiab meid elus ning tervena. Mis aga saab kui vererõhuga on probleemid. Kuidas seda ära tunda? Siinkohal räägime me täpsemalt madalast vererõhust, selle ära tundmisest ning selle ohtudest.

Vererõhu näitajad
Madal vererõhk: <90/<60 mmHg Normaalne vererõhk:120-130/80-84 mmHg Kõrge vererõhk: (prehüpertentsioon) 130-140/85-90 mmHg (hüpertensioon) >140/>90 mmHg
Vererõhku on võimalik mõõta nii kodus kui ka arsti või apteekri juures. Omades kodus aga oma isikliku vererõhuaparaati on kindlasti seda mugavam teha.

Madal vererõhk
Madal vererõhk on eelkõige noorte probleem kuid see ei tähenda et teised on selle eest kaitstud. Madalat vererõhku on võimalik saada vanematelt, erinevate haiguste/õnnetuste tõttu (verekaotus, kilpnäärme alatalitlus, pikk ühe koha peal olemine jne) ning ka elustiili ning ravimite kõrvalmõjudena.

Sümptomid
Madalat vererõhku on üpriski raske ära tunda kuna tihti ei ole märgatavaid sümptomeid. Sellegi eest saab välja tuua erinevaid sümptomeid, mida tundes võib olla peaaegu kindel, et tegemist on madala vererõhuga.

  1. Pearinglus
  2. Tasakaaluhäired ning minestushood. Samuti kiiresti tõustes olevad peapööritused või mustad täpid silmade ees.
  3. Iiveldamine
  4. Kahvatu nahk
  5. Meeleoluhäired
  6. Mäluhäired
  7. Uimasus
  8. Kohin kõrvades
  9. Külmad jäsemed

Ravimine
Vererõhku on võimalik kontrolli alla saada õige eluviisi ning toitumisega. Samuti on olemas erinevaid ravimeid ning tooteid, mis sellega kaasa aitavad.

Näiteks on olemas spetsiaalsed sukad, mida kantakse madala vererõhukorral. Samuti soovitatakse tarvitada rohkelt vedelikke (ka kohvi ning tee joomine tõstab vererõhku) ning tegeleda füüsilise aktiivsusega (soovitav on teha ka ülaselja massaaži). Ära ei tohiks unustada ka hommikusööki ning lõuna, õhtusööki.

Järsu vererõhu languse puhul soovitavad arstid teha aga kükke, hüppamist või muid füüsilisi harjutusi, mis tõstavad pulssi. Kui tekib aga minestushoog on vaja minna pikali ning tõsta jalad kõrgemale.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!