KUIDAS VALIDA VERERÕHUAPARAATI?

KUIDAS VALIDA VERERÕHUAPARAATI?

Vererõhul tuleb silma peal hoida olenemata vanusest ning soost. Vererõhuaparaat on asendamatu kaaslane meie arstikapis justnimelt tänapäevase elutempo tõttu. Me kõik tunneme stressi, meie elu on kiirem kui kunagi varem ning seda annab tunda ka meie vererõhus. Just selle tõttu tuleb enda vererõhul silma peal hoida, et olla kindel enda tervises ning püsida aktiivse ning tervena.

Vererõhku on soovitav mõõta vastavalt vajadusele kas kord aastas või iga päev. Kõrge või madal vererõhk võib olla salakaval ning ennast mitte välja näidata, mistõttu on ainuke võimalus vererõhu mõõtmine. Vererõhku saab aga mõõta nii kodus, arsti juures kui ka apteegis. Kodus, oma isikliku vererõhuaparaadiga on kõige mugavam tegutseda kuid ka seal võivad kerkida üles mõningad küsimused. Järgnevalt vaatamegi me lähemalt kuidas valida vererõhuaparaati.

Vererõhuaparaat õlavarrele või randmele
Vererõhuaparaate on kahte sorti: õlavarre omad ning randme omad. Neil mõlemal on oma plussid ning miinused, mis me järgnevalt ka välja toome.

ÕLAVARRE VERERÕHUAPARAADID

Õlavarre vererõhuaparaadid annavad täpseid tulemusi kuid neid on üksinda raskem kasutada. Täpsemad tulemused tulevad veenidest, mis on õlavarrel suuremad kui randmetel, mistõttu on masin suuteline andma täpsemaid ning detailsemaid tulemusi.

RANDME VERERÕHUAPARAADID

Randmelt on mugav vererõhku mõõta ka üksi olles, samuti on seda mugav teha kodust eemal olles näiteks reisil või tööl. Küll aga ei ole sellised vererõhuaparaadid nii ülimalt täpsed, kui randme omad, aga siiski näitavad piisavalt täpselt, et kindel olla kas vererõhk onliiga kõrge või madala.

Vererõhuaparaatide funktsioonid
Nagu tänapäeval ikka, on valikuid palju ja erinevaid aparaate leidub kõigile vastavalt sellele, mis on vajadused. Põhilised erinevused vererõhuaparaatide vahel ongi nende lisafunktsioonid, mis teevad vererõhu mõõtmise kergemaks ning mugavamaks. On olemas näiteks aparaate, mis mitte ainult ei mõõda vererõhku vaid kontrollivad ka südame tervist. Samuti saadavad mitmed aparaadid tulemused otse arstile, salvestavad need mällu või arvutisse, kust saab neid pärast spetsiaalses rakenduses järgi vaadata.

Erinevad vererõhuaparaadid töötavad patareide peal või vooluvõrgus. Patareidega aparaate on lihtne kaasas kanda ning neid saab kasutada igal pool. Küll aga tuleb tähelepanelikult jälgida patareide seisundit ning olema neid valmis vahetama. Vooluvõrgus aparaadid ei saa aga kunagi tühjaks, neile ei pea juurde ostma patareisi ega muretsema nende eluea pikkuse pärast, Küll aga on nendega võimalik vererõhku mõõta vaid vooluvõrgu läheduses ehk näiteks kodus, hotellis või motellis.

Järgnevalt toome me välja kolm erinevat funktsiooni, mida vererõhuaparaate soetades tähele panna.

MAM funktsioon – väga täpsete tulemuste andmine. Funktsioon mõõdab vererõhku kolm korda järjest ning annab meile teada keskmise tulemuse. Kuna vererõhku mõõtes on tulemus üsna kõikuv. Nt vererõhku mõõtes inimene liigutab, või on ta just liikunud ja istub – siis rahuneb ja süda aeglustub ja vererõhk muutub. Kõik mõjutab, MAM tehnoloogia mõõdab kolm korda järjest ja arvestab välja selle järgi tegeliku vererõhu, et tulemus oleks võimalikult täpne.

AFIB – annab teada südame rütmihäiretest ning kõrgvererõhust. Kuna mõlemaid haiguseid on raske diagnoosida, siis AFIB tehnoloogia kiirendab diagnoosi panemist ning jälgib meie tervist justkui isiklik arst. Varakult avastatud haigust saab paremini ravida ning võimalus terveneda on suurem.

PAD – Rütmihäiretega tuvastamine. Vererõhu mõõtmise ajal aitab PAD kontrollida südame rütmitegevust ning rütmihäirete korral annab ta sellest teada. Sarnaselt AFIB tehnoloogiaga, on ka PAD ideaalne viis haiguste varaseks leidmiseks ning süvenenud haiguste ennetamiseks.

Vererõhuaparaadi ostmine on tegevus, mis nõuab eeltööd just nimelt funktsioonide pärast kuid ka need võivad olla huvitavad ning uued. Samuti tuleb valida kas õlavarre või randme aparaat ning mõelda, kas vererõhku mõõdetakse peamiselt kodus või ka reisil, külas olles (patareid või mitte).

Kõiki eelnevaid vererõhuaparaate ning veelgi rohkem, saab tellida vererõhu e-poest!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!