VERERÕHUAPARAATIDE FUNKTSIOONID LAHTI SELETATULT

VERERÕHUAPARAATIDE FUNKTSIOONID LAHTI SELETATULT

Vererõhul silma peal hoidmine on väga tähtis eriti vanematel inimestel ning neil, kellel võib olla vererõhuprobleeme. Aeg ajalt tuleb aga ka vererõhku kontrollida noorel ning tervel inimesel kuna vererõhuhaigused ei küsi vanust. Kodused vererõhuaparaadid on mugavad ning usaldusväärsed vahendid vererõhul silma peal hoidmiseks ning tehes meie elu veel lihtsamaks, mugavamaks ning ka tervislikus mõttes kindlamaks, on olemas mitmeid erinevaid funktsioone, mida me lähemalt seletame.

Vererõhuaparaatide funktsioonid
Vererõhuaparaate on palju erinevaid ning iga üks neist on eriline. Küll aga on uute tehnoloogiatega kaasas mitmed erinevad funktsioonid, mida märgitakse lühenditega, mis võivad segased või tundmatud olla. Järgmisena vaatame me lähemalt kolme tehnoloogiat, mida kasutades on vererõhunäitajad täpsemad ning tulevik kindlam.

  1. AFIB tehnoloogia

AFIB (inglise keeles: Atrial Fibrillation) on tehnoloogia, mis mõõdab digitaalselt vererõhku ning annab varakult inimesele kodade virvendusarütmiast (südame rütmihäired) ning kõrgvererõhutõvest märku. Mõlemad on südamehaiguste ning insuldi riskiteguriks ning neid on raske diagnoosida. AFIB teeb aga juba varakult (enne sümptomite ilmnemist) kindlaks kui ühte neist kahest on tunda. Kui vererõhuaparaat tuvastab virvendusarütmia või kõrgenenud vererõhu annab ta märku AFIB tulukesega, seda tehes on vaja minna arsti juurde kuna varakult avastatud ravi vähendab insuldi võimalust.

  1. MAM tehnoloogia

MAM tehnoloogia kasutab kolmekordset vererõhumõõtmist ning annab väga täpseid tulemusi. Nimelt, aparaat mõõdab vererõhku automaatselt kolm korda ning arvutab automaatselt keskmise tulemuse. Kuna vererõhk muutub pidevalt mitmete faktorite tõttu siis kolmekordne mõõtmine on viis kuidas saada võimalikult tõene tulemus.

  1. PAD tehnoloogia

PAD tehnoloogiat kasutatakse rütmihäirete korral. Antud tehnoloogiaga saab kätte väga täpse tulemuse ka rütmihäirete korral. Lisaks aitab see tuvastada südame rütmihäireid. Kui PAD sümbol ilmub mõõtmise korral ekraanile tuvastas masin rütmihäireid. Nähes vererõhku mõõtes antud sümbolit rohkem kui üks kaks korda on vaja minna arsti juurde.

Lisavõimalused
Lisaks erinevatele funktsioonidele on erinevad vererõhuaparaadid mõelnud ka muude mugavuste peale.

  1. Arvutiga ühendamise võimalus

Kasutades vererõhuaparaati pidevalt, pidades vererõhupäevikut või lihtsalt soovist saata enda näidud teistele inimestele on võimalik andmed üle kanda ka arvutisse. Tavaliselt toimub see kiiresti ning lihtsalt vaid USB pistiku kaudu.
Lisaks on vererõhuaparaate, mis võimaldavad saata andmed bluetoothi kaudu spetsiaalsesse rakendusse kust saab tulemusi jagada ning hoida.

  1. Mälu

Väga tähtis on näha eelnevate mõõtmiste tulemusi kuna siis saab teada kas vererõhk püsib sama või kõigub. Enamus vererõhuaparaadid salvestavad automaatselt paari viimase mõõtmise tulemused. Täpsemalt tuleb vaadata enda vererõhuaparaati ning selle mälu. On olemas vererõhuaparaate, mis salvestavad vaid paar näitu kuid on ka masinaid, mille ulatus on kuni 200 mõõtmist.

  1. Vooluvõrk või patareid

Mitmed vererõhuaparaadid töötavad nii patareide peal kui ka vooluvõrgus. Igal kasutajal on võimalus valida endale sobilikum võimalus.

Kokkuvõttes on vererõhumõõtmine tehtud meile väga lihtsaks ning mugavaks. Koos erinevate lisafunktsioonidega on meil kui isiklikud arstid kodus olemas ning erinevate jagamisviisidega on võimalik mõõtmistulemused kiiresti saata ka arstile. Kindlasti on soovitav kasutada vererõhumasinaid, milles on olemas lisafunktsioone kuna varaselt avastatud probleeme on lihtsam ravida, lisaks, mida täpsem mõõtmistulemus seda kindlam saab olla enda tervises. Otsimaks aga vererõhuaparaate, mis sisaldaksid eelnevaid võimalusi on soovitav vaadata vererõhu e-poodi!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!