KÕRGE VERERÕHU ESMASED SÜMPTOMID

KÕRGE VERERÕHU ESMASED SÜMPTOMID

Kuna kõrgest vererõhust on meedias palju juttu ning väga paljud inimesed kannatavad selle all siis on loomulik, et me otsime sümptomite nimekirja. Kuidas aru, saada et mul võib olla kõrge vererõhk? Vastus sellele küsimusele on lihtne kuid samas mitte väga informatiivne – sellist nimekirja ei ole olemas.

Kõrge vererõhk on suurema osa ajast sümptomoteta, mis teebki sellest nii ohtliku ning salakavala haiguse. Kuna sellel ei ole sümptomeid siis võivad veelgi rohkemad inimesed kannatada selle all eneseteadmata.

Tõsiselt kõrge vererõhu sümptomid

Järgnevad sümptomid on vaid inimestele, kellel on ohtlikult kõrge vererõhk. Meeles tuleb pidada, et nii kaugele jõudmiseks on inimesel olnud kõrge vererõhk juba aastaid, kas siis sellest oldi teadlik või mitte on juba teine küsimus.

Peavalud – võivad olla ka sümptom teistest haigustest või raskest eluperioodist.
Ninaverejooks – ninast hakkab verd jooksma juhul kui vererõhk on kõrgem kui 180/120 mm Hg ning sellisel juhul on tegemist meditsiinilise hädaolukorraga kus peab endale abi otsima.
Pidev väsimus
Valu rinnas
Raskused hingamisega
Nägemisraskused
Veri uriinis
Pidev pekslemine kõrvus, rinnas, kaelas …
Meeles tuleb pidada, et vererõhul ei ole tavaliselt sümptomeid ning kui eelnevad sümptomid kerkivad esile, on tegemist juba tõsiselt kõrge vererõhuga. Tugeva peavalu ning ninaverejooksuga tuleb koheselt pikali minna ning paar minutit rahulikult olla ning juhul kui vererõhk alla ei lähe kiirabisse helistada.

Kuidas avastada kõrget vererõhku?

Enda vererõhku tuleb kontrollida või lasta kontrollida regulaarselt, kasvõi kord aastas. Kõrge vanuse puhul või perekonnas jooksva kõrge vererõhu korral tuleb seda kontrollida palju tihedamalt: Alates kord kuus kuni iga päev.

Kõige mugavam on vererõhku muidugi kontrollida ise kodus. Omades isikliku vererõhuaparaati saab mugavalt ennast mõõta kasvõi tööl või koolis olles. Enda tervist tuleb kontrolli all hoida ning isiklik vererõhuaparaat annab meile selle võimaluse.

Erinevaid vererõhuaparaate on võimalik tellida otse koju, kiiresti ning mugavalt vererõhu kodulehelt.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!