VERERÕHU MÕÕTMINE ÕIGESTI JA TÄPSETE TULEMUSTEGA

VERERÕHU MÕÕTMINE ÕIGESTI JA TÄPSETE TULEMUSTEGA

Vererõhu mõõtmine on tegevus, mida kõik peavad läbi tegema, mõned tihedamini mõned mitte nii palju. Vererõhk on inimestel erinev olenevalt nende füüsilisest koormusest, toitumisest, haigustest, stressi tasemetest või emotsioonidest. Kodus vererõhu mõõtmine võib olla ideaalne inimestele, kes ei soovi / ei saa minna apteeki või arsti juurde. Arstide nägemine võib tõsta pulssi ning sellest tulenevalt on mõõtmistulemused valed. Kodus, rahulikus ning turvalises keskkonnas vererõhu mõõtmine võib anda täpsemad tulemused.

Ükskõik mis põhjusega iseenda vererõhku mõõta, õigete tulemuste jaoks tuleb kasutada õigeid võtteid. Järgnevalt toome me välja, kuidas vererõhku õieti mõõta.

Vererõhumõõtmisest
Vererõhku saab mõõta nii randmelt kui ka õlavarrelt. Ükskõik kust vererõhku mõõta tuleb aga tähele panna mõningaid asjaolusid, et tulemused mis saadakse oleks õiged.

Valmistudes vererõhu mõõtmiseks tuleb jälgida nii enda füüsilist kui ka vaimset keha:

Energiat andvate jookide joomine (kohvi, energiajoogid, spordijoogid, alkohol) ning suitsetamine tõstavad vererõhku, mispärast neid kahte tegevust ei tohiks mõnda aega enne vererõhu kontrollimist teha.
Sarnaselt tuleks enne mõõtmist vältida tugevat söögikorda.
Enne mõõtmist tuleb rahulikult istuda ning maha rahuneda kuna füüsiline koormus paneb südame kiiremini liikuma. Sarnaselt on ka tugevad emotsioonid võimelised tõstma vererõhku.
Vererõhumõõtmine:

Mõõtmise ajal peab keha olema mugavas asendis, pinges jalad või käed võivad tulemusi rikkuda. Hea viis enda keha lõdvaks laskmiseks on näiteks mediteerimine – tuleks kõik lihased korraga kokku tõmmata ning neid pinge all hoida paar sekundit, seejärel aga kõik lihased lõdvaks lasta, seda tuleks korrata kaks kolm korda kuni lõdvestumiseni.
Vererõhuaparaat peab olema sobiva suurusega ning mansett peab olema õiges asendis (lugege alati kasutusjuhend läbi).
Mõõtmise ajal ei ole soovitatav rääkida, keha peab olema mugavas ning rahulikus asendis. Samuti ei tohi kätt liigutada.
Peale mõõtmist:

Inimestel võib vererõhk kätel olla erinev. Selle tõttu tuleks mõõta vererõhku mõlema käe pealt ning jätta meelde kõrgema vererõhuga käsi, millelt järgmine kord kohe vererõhku mõõta.
Lõpuks on soovitav korrata mõõtmist peale väikest pausi, et vältida mõõtmisvigu ning saada täpsem tulemus.
Kokkuvõtteks võib öelda, et vererõhu mõõtmine ei ole raske tegevus. Seda on lihtne ning mugav kodustes tingimustes teha ning ka tulemused saab kiiresti kätte. Õigete tulemuste saamiseks tuleb aga rahuliku hingega jälgida mõningaid punkte ning paari minutiga on õiged tulemused juba käes.

Erinevaid vererõhuaparaate saab soetada aga meie e-poest lihtsalt ning stressivabalt, just nii nagu meie vererõhule kõige parem.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!