KODUNE VERERÕHUMÕÕTJA
Vererõhu jälgimine on paljudele inimestele väga tähtis, kuna see näitab organismi tervislikku seisundit. Eriti on aga see vajalik inimestele, kellel on vererõhuga probleeme. Vererõhu püsiv jälgimine võib olla üpriski raske, eriti kui kodus ei ole selleks vajalike vahendeid olemas. Õnneks on meil aga võimalik soetada erinevaid vererõhuaparaate otse koju, et enda vererõhul silma peal hoida.
-
Lisa korviKiirvaade
-
Laost otsasLoe edasiKiirvaade
-
Laost otsasLoe edasiKiirvaade
-
Lisa korviKiirvaade
Õlavarre või randme vererõhuaparaat
Vererõhuaparaate on mitmesuguseid kuid tihti tuleb valida just õlavarre või randme aparaadi vahel. Vererõhku mõõdetakse veresoonte pealt ehk mida suuremad on veresooned, seda paremaid tulemusi annab aparaat. Randmetel on veresooned väiksemad, mistõttu võivad sealt mõõtes tekkida sisse mõõtmisvead. Küll aga on randmeaparaati mugavam ning lihtsam kasutada.
Vererõhuaparaat vastavalt vajadusele
Enne vererõhuaparaadi ostmist tuleks läbi mõelda, kes ning kuidas seda kasutama hakkab. Näiteks on mitmetel aparaatidel sisse ehitatud häiriva liikumise tuvastussüsteem, mis sobib inimestele, kellel on raske ühe koha peal liikumatult olla.
Lisaks on aparaate nii patareidel kui ka vooluvõrgus. Kumb variant sobib teile paremini? Patareide peal saab mõõta ükskõik kuna ning ükskõik kuskohas, samas peab hoolega jälgima kuna patareisid peab vahetama. Vooluvõrgus olevat aparaati ei pea jälgima kuid samas on võimalik vererõhku mõõta vaid vooluvõrgu läheduses.
Vaadates veelgi kaugemale, on võimalik ka soetada vererõhuaparaate, mis suudavad kindlaks teha südame rütmihäireid.
Vererõhuaparaati kasutades tuleb tähele panna õiget mõõtmise tehnikat:
Rahulik olek – enne mõõtmist tuleb olla mõnda aega rahulikus olekus näiteks mugavalt toolil istudes.
Mansett tuleb hoida südame kõrgusel ehk käsi ei tohi olla kõrgele üles tõstetud ega ka allapoole suunatud. Kui käsi on mõõtmisel kõrgemal kui süda tulevad tulemused madalamad, kui aga südamest allpool siis on tulemused kõrgemad.
Mansett peab olema õige suurusega – kui normaalsuuruses mansett on liiga suur või väike tuleb arsti või apteekriga rääkida ning leida õige suurusega mansett kuna vaid õige suurusega mansett tagab õiged tulemused mõõtmisel.
Enne mõõtmist tuleb vältida kohvi, energiajooke, tugevat söögikorda, füüsilist pingutust ning suitsetamist kuna need tegevused võivad ajutiseks muuta vererõhku.
Soovitav on teha mitu mõõtmist järjest, et kätte saada võimalikult täpne tulemus.
Vererõhu näitajad
Madal vererõhk: <90/<60 mmHg
Normaalne vererõhk:120-130/80-84 mmHg
Kõrge vererõhk: (prehüpertentsioon) 130-140/85-90 mmHg
(hüpertensioon) >140/>90 mmHg
Kokkuvõttes ei ole õige vererõhuaparaadi ostmine raske tegevus, läbi tuleb mõelda vaid paar aspekti ning vajadust. Küll aga tuleb igal mõõtmisel olla tähelepanelik ning täpne. Otsides aga isikliku vererõhuaparaati võib vaadata vererõhuaparaatide e-poodi.